21.05.2022

Фестиваль «Ð‘етлегемська зірка» відбувся у Сторожниці на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

Начальниця відділу культури Холмківської громади Олеся Дубенко розповіла: такий захід проводять уперше.

За її словами, приїхали 23 колективи. Долучилися церковні хори, бетлегеми та колядницькі групи.

О 9:45 учасники фестивалю колядок почали збиратися у центрі села Сторожниця. Прийшла і Тетяна з дитячим церковним колективом із села Шишлівці в Ужгородському районі.

«Ð’иконуємо 3 колядки: «ÐžÐ¹ в садочку голубочку», «Ð‘ог ся рождає» і «ÐÐ¾Ð²Ð° радість». – Це автентичні для вашого села колядки? – Так. У нас їх колядують, але одну колядку ми впровадили. Вона нетутешня — «ÐžÐ¹ в садочку голубочку». Вона походить із Великоберезнянського району, звідки мої батьки, батьки мого чоловіка родом. Несемо радість народу про те, що Ісус Христос народився. Славімо Його».

В костюм ангела вбрана учасниця фестивалю Ангеліна Гомокі. Каже: вона і ще три учасниці мають ці ролі.

«Ð©Ðµ двоє дівчат чекають нас у будинку культури, — сказала вона. — Знаємо ці колядки з самого дитинства, колядуємо щороку їх: «ÐÐ¾Ð²Ð° радість стала»… Вирішила долучитися, тому що це дуже цікаво для мене і не щороку бувають такі фестивалі у нас».

У фестивалі бере участь і колектив вчителів Коритнянського ліцею. Їх зібралося 15, каже директорка закладу Мар’яна Гайду.

«Ð¦Ðµ наші колядки, які виконувалися ще з давніх часів: «ÐÐµÐ±Ð¾ і земля», «Ð£ Віфлеємі новина» і «ÐÐ¾Ð²Ð° радість стала»», — розповіла вона.

О 10:00 рушили селом, колядуючи «ÐÐ¾Ð²Ð° радість стала». Андрій з Ужгорода грає роль Чорта у бетлегемі села Сторожниця.

«Ð¯ Буба. Це, можна сказати, Чорт. – Ваша місія лякати? – Залякувати ангеликів, пастирів. Я вже третій рік підряд беру участь у Бетлегемі. І це дуже для мене класно це святкувати. Ми будемо відтворювати сцену прославлення Ісуса Христа, що він народився».

Колядники зупинилися біля будинку культури, адже там вирішили провести фестиваль колядок «Ð‘ÐµÑ‚Ð»ÐµÐ³ÐµÐ¼ÑÑŒÐºÐ° зірка». За словами начальниці відділу культури Холмківської громади Олесі Дубенко, кожен колектив мав на виступ 15 хвилин.

«Ð¦Ðµ велике село, тут збереглися традиції колядування, — сказала вона. — Коли ми подали у відкритий простір афішу про проведення фестивалю, до нас почали звертатися з питанням: чи можуть брати участь колективи з інших громад. І ми вирішили зробити відкритий фестиваль. Це Берегівщина, Хустщина, Великоберезнянщина, Ужгородщина. Це Сюртівська громада, Вилоцька, Зарічанська, Середнянська, наша Холмківська…»

Ансамбль Холмківської громади — 10-ті за списком учасників. Виконували колядки словацькою, українською та угорською мовами, – розповіла керівниця ансамблю Вікторія Балог.

«Ð¥Ð¾Ð»Ð¼ÐºÑ–вська громада дуже цікава. Тому що тут є словацькі села, як ви знаєте Йовря – це Сторожниця. Тут колядують словацькою мовою. Холмок – там переважно угорці колядують. Там колядують угорською мовою. Українські колядки характерні й для Миная, Розівки. Для всіх наших сіл Холмківської ТГ. До Водохреща можна колядувати. Тому ми колядуємо вже два тижні», — розповіла Вікторія Балог.

Загалом у фестивалі колядок взяли участь 22 колективи Закарпаття.

 

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття14 січня 2022р.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *