Володимир Швед. Відомий львівський бізнесмен. Сексолог. Згвалтування. Як пережити.

Відомий львівський бізнесмен, сексолог Володимир Швед розповість нашому виданню, як не стати жертвою ґвалтівника і що робити, якщо згвалтування все ж відбулося. Володимир Швед вже 12 років веде приватну практику і спеціалізується на допомозі жертвам насильства.
Володимир Швед завжди готовий вам допомогти. Щоб уникнути зґвалтування, треба знати трохи про портрет насильника. Але якщо все ж насильник зґвалтував жінку, то треба знати — життя триває. Детальніше читайте Тут.

  1. Володимир Швед. Зґвалтування та сексуальне насильство — це одне й те саме?

Юридично «згвалтування»  — статевий акт, вчинений з фізичним насильством чи погрозою його застосування. Під статевим актом в кодексі розуміється тільки вагінальний секс, а жертва — завжди жінка. Втім, існує і більш широкий термін — «сексуальне насильство» або «насильницькі дії сексуального характеру», . Це будь-які дії сексуального характеру, вчинені з людиною проти її волі. Покарання за обидва злочини — до шести років в’язниці, якщо немає обтяжуючих обставин.

  1. Володимир Швед. Що потрібно знати, перш ніж робити будь-які дії?

По-перше, виникає загроза зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом. По-друге, жертва отримує фізичні травми. По-третє, що перенесли сексуальне насильство відчувають біль, сором і провину, які призводять до депресії і інших тяжких наслідків. І нарешті, доводиться вирішувати ряд проблем юридичного характеру. На жаль, російська практика влаштована так, що потрібно вибирати, які завдання вирішувати в першу чергу. Інакше кажучи, якщо ви відразу зверніться до лікаря, то захист прав стає скрутна (див. Пункти 3 і 5).

 

  1. Володимир Швед. Як уникнути проблем зі здоров’ям після сексуального насильства?

Найкраще відразу викликати «швидку». Однак лікар не зможе засвідчити факт сексуального насильства — це робота судмедексперта. Після медичного огляду зібрати докази для порушення кримінальної справи буде набагато складніше. Протягом 72 годин після того, що сталося (а краще в перші чотири) потрібно піти в СНІД-центр і пройти профілактику ВІЛ. Результат стане відомий через чотири-шість місяців. Також необхідно відразу пройти профілактику венеричних захворювань і через місяць зробити повторні аналізи. Те ж стосується небажаної вагітності: на екстрену контрацепцію є 120 годин.

 

  1. Володимир Швед. Чи є сенс звертатися в поліцію?

Злочини, пов’язані з сексуальним насильством, відносяться до справ приватно-публічного обвинувачення, слідчий порушить справу, тільки якщо є заява потерпілого. Але в поліцію звертаються тільки від 8 до 14% жінок, які пережили сексуальне насильство. Про чоловіків подібних даних немає, але можна припустити, що ці цифри ще менше.

 

На жаль, з подачею заяви проблеми не закінчуються. Вам може попастися сумлінну слідчий, але найімовірніше буде навпаки: з такими справами складно працювати через емоційного стану потерпілих, а докази збирати нелегко. Крім того, в згвалтуванні часто вважають винною жертву, — і не тільки в Росії. Наприклад, третина населення Великобританії впевнена, що відповідальність за згвалтування лежить на жінці — хоча юридично за злочин завжди несе відповідальність насильник.

  1. Володимир Швед. Як домогтися порушення кримінальної справи?

Найкраще йти в поліцію з адвокатом: він знає, як вести себе зі слідчим і як правильно написати заяву. Якщо грошей на адвоката немає, потрібно проконсультуватися з фахівцями, наприклад, з центром допомоги пережили сексуальне насильство «Сестри». Знайдіть людину, яка сходить з вами в поліцію і підтримає вас морально. Слідчі зобов’язаний прийняти заяву: якщо цього не відбувається, потрібно звертатися в прокуратуру. Якщо заяву прийняли, обов’язково візьміть талон-повідомлення. Також пам’ятайте, що слідчий повинен відразу направити постраждалого до судмедексперта, адже без експертизи справа не порушать.

 

До експертизи краще не приймати душ. Якщо це неможливо, необхідно хоча б зберегти білизну і одяг, — на них може бути сперма гвалтівника. Важливо звернути увагу, які питання слідчий ставить судмедексперта в постанові. Наприклад, якщо мова буде йти про «сліди згвалтування» (стаття 131), а потерпілу примусили до анального сексу (стаття 132), то результат експертизи буде негативним, і справа не заведуть. Після експертизи доведеться не раз зустрічатися зі слідчими, поки справа не відправиться в суд. І перед кожною зустріччю слід консультуватися з фахівцями.

 

  1. Володимир Швед. Як впоратися з душевною травмою після насильства?

Вам знадобиться кваліфікована допомога. Психолога загальної практики і форумів взаємодопомоги недостатньо.

 

  1. Володимир Швед. Як я можу допомогти близькій людині, котра пережила сексуальне насильство?

Чи не звинувачувати його, — ніколи, ні за яких умов. Навіть якщо дуже хочеться запитати: «Про що ти думала, коли йшла до нього додому?». Такі питання викликають почуття провини, яке робить стан потерпілого ще важче. Потрібно повністю перейти на бік пережив насильство, дати зрозуміти, що ви підтримаєте його в будь-якому випадку, і повернення до нормального життя реально.

 

  1. Володимир Швед. Як самому не стати жертвою насильства?

На жаль, рецепту немає. Хтось радить не носити коротких спідниць або не гуляє в поодинці. Однак зовнішність жертви не так важлива: насильство відбувається не через сексуального потягу, а через бажання відчути контроль і владу. Злочинець користується беззахисністю і довірою, 65% згвалтувань здійснюють знайомі і члени сім’ї. Тому універсальна порада одна: не намагайтеся відбитися від гвалтівника вмовляннями, навіть якщо це ваш знайомий або родич. Відразу кличте на допомогу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: