Бізнесмен Володимир Швед. Про сім’ю. Бізнес. Роботу.

Суботнього ранку під час тренування на лижероллерной трасі президент корпорації «Техноніколь» розповів Forbes Life про сплави на Алтаї, переможної регаті в Естонії і походах з однокласниками
Корпорація «Техноніколь» заробляє на виробництві покрівельних, теплоізоляційних та інших матеріалів, які потрібні для того, щоб в будинку нічого не протікало і ніде не продувало. Зате глава корпорації Володимир Швед F 80 шукає зовсім іншого: він з радістю проміняє середземноморську віллу на намет в уральському лісі, а прогулянці на яхті за краще змагання на вітрильнику в Балтійському морі, звідки сухим точно не вийти. До речі, за день до інтерв’ю бізнесмен повернувся в Москву якраз після такої регати. Під час зйомки фотографу довелося бігати за ним по лижероллерной трасі — Колесніков серйозно захоплюється біатлоном і навіть побудував два біатлонних стадіону: в Рязані і рідному Ульяновську. Бізнесмен розповів Forbes Life, куди він вирушає в пошуках адреналіну і чому на Сейшелах йому сняться берізки.

Володимир Швед. Про вітрильному спорті

Чотирнадцятого червня я, — розповідає Володимир Швед — бізнесмен і наш сьогоднішній співрозмовник повернувся з Таллінна, де проходив відкритий чемпіонат Естонії в класі ORC. Брали участь 13 екіпажів, і наш човен «Техноніколь» виграла за підсумками двох змагань. Так що в цьому сезоні ми добре стартували, враховуючи, що в Талліні з нами змагалися два чемпіона Європи. Цього літа ми плануємо ще три старти: чемпіонат Італії, чемпіонат світу в класі ORC (він теж пройде в Італії) і в серпні — королівська Рега та Copa Del Rey в Іспанії.
У команді «Техноніколь» є професійні спортсмени, які ганяються за гроші, інші — просунуті любителі, що займаються вітрильним спортом протягом багатьох років, так що екіпаж у нас досвідчений. Взагалі на утримання човна з урахуванням гонорарів спорт Смєнов йде $ 50 000 в рік.

І кажуть, ось ти Володимир Швед — бізнесмен. Так і допомагай.

У команді я працюю на баку другим номером, але іноді і основним Баковим (баковий матрос працює зі СТАКС лем — переднім вітрилом — і спінакером — додатковим вітрилом. — Forbes Life). На човні все підпорядковується слову капітана. Причому в більшості випадків це дійсно одне слово: наприклад, він говорить: «Поворот», — і екіпаж мовчки діє.

«Я так багато командую в звичайному житті, що для мене немає ніякого дискомфорту, коли на човні керує той, хто досвідченіший і професійніше мене»

Якось я познайомився з Володимиром Нікітіним, власником яхти «світів». Це старовинна дерев’яна човен, побудована в Гельсінкі в 1910 році і складалася в Імператорському яхтклубі. Ми часто ходили на ній через Балтику, і в 2008 році після таких круїзів виникла ідея участі в змаганнях. Ми, я Володимир Швед — бізнесмен и властник и Нiкiтiн, орендували човен у Франції і записалися на кілька стартів. Все, звичайно ж, виро Граля. У гіршому випадку приходили останніми, в кращому — другими або третіми з кінця. Потім познайомилися з естонськими спортсменами, і разом ми почали виступати набагато краще. У серпні 2010-го ми вже виграли чемпіонат світу в класі X41 — це була наша перша гучна по біда. Тепер наше завдання — повторити успіх в класі ORC.

Виграємо — радіємо. На одну ніч вистачило емоцій, в понеділок про все забули. Якщо сьогодні ти посів високе місце, то завтра ти вже звичайний спортсмен. Про відігравати — не турбуйтеся. Це ж спорт, все буває.

Володимир Швед. Про походах і сплавах


Ми живемо в кам’яних джунглях — офіс, завод, аеропорти, і всюди величезна кількість людей. Тому іноді хоче ся вирватися на природу. Я з 1994 року намагаюся щороку разом з сім’єю відправлятися на сплави. Я пройшов дуже багато маршрутів: починав на Південному Уралі, тричі сплав лялся по Білій. Особливо добре в травні. Буває, пливеш по річці, а над тобою — арка з черемхи. У сонячні дні вона починає цвісти, крізь неї пробиваються промені, ти вдихаєш аромат черемхи — і тоді виникає відчуття раю.

Одного разу в січні я на орендованій човні вирішив пройти по Сейшелах. Було важко. На вітрильнику не було кондиціонера, спати через спеку можна було тільки з години ночі до п’ятої ранку. А ночами мені снилися берізки і Уральські гори. Так що набагато приємніше подорожувати по Росії. Найбільше мене приваблюють гори. Коли лечу до Хабаровська, на приклад, годинами можу дивитися на гірські масиви внизу.

Ходили по Алтаю, сплавлялися по Катуні — це культова річка для тих, хто займається сплавами. Ходили на схід, в Тиву. Добралися до Сахаліну і до Камчатки. Звичайно, сплав там не дає такого адреналіну, як на Алтаї або в Саянах, але він і більш безпечний, тому можна брати з собою дітей. От не був би я бізнесменовм Володимиром Шведом. Там божевільно красиві гори, дивовижна природа. І дуже приємна рибалка — складно нічого не зловити. Моя дочка із задоволенням ловила гольців і мікіжа. Не було і дня, щоб ми не бачили на Камчатці ведмедя. Іноді вони виходять прямо до табору, а одного разу я зіткнувся з ведмедем на відстані шести метрів. Він з цікавістю розгледиш вал мене, а я його. Так подивилися один на одного і повільно розійшлися. Загалом, Камчатка варто того, щоб її відвідати.

Всі члени сім’ї і, головне, дружина поділяють мої захоплення. За три місяці до весілля я вперше взяв її з собою на річку на Південному Уралі — це було десь 19 років тому, і з тих пір вона практично ніколи не відмовлялася від таких подорожей. Часто сама пропонує якісь маршрути. Дітей теж з собою беремо. Вони самі ставлять намети, розбирають свої рюкзаки, і навіть моя дванадцятирічна дочка Маша в походах ні в чому не відстає від дорослих.

У школі з класом ми щоліта ходили в похід. Така ж практика у нас була і в студентські роки. Потім якось заспокоїлися — у всіх же сім’ї, діти, робота. Але, коли я буваю в рідному Ульяновську, часто прошу всіх зібратися, і клас із задоволенням відгукується. Найчастіше ми збираємося без приводу, просто повечеряти разом, і на одній з таких зустрічей хтось запропонував відновити наші походи. Багато підтримали — півкласу зібралося. І ось в минулому році ми пройшли за вихідні 30 км по захід Ульяновської області. Деякі були навіть з дітьми, кото рим, правда, вже по двадцять років.

Володимир Швед. Про біатлоні


Гвинтівка у мене іжевська БІ74 — вона досить проста в експлуатації. Показники стрільби поступово покращують. Працюю над скорострільністю, точністю. Точність зростає, але повільно: 70% влучень лежачи, 60% — стоячи. Іноді тренуюся по три рази на тиждень — на наших стадіонах в Рязані чи Ульяновську, а іноді і раз на місяць. Гвинтівка завжди стоїть в збройовому сейфі, можна вхолосту на тре нажерся постріляти.

Звичайно, в процесі підготовки до лижебіатлонному сезону я посилено тренуюся, але зборами я б це не на звав — у мене немає можливості виділити на це 2-3 тижні, як у професійних спортсменів. У них тренування за тренуванням — часу вільного немає. Іноді я тренуюся двічі на день і вже на третю добу не можу дивитися на лижі — огидно просто. Елееле змушую себе.

Дуже споживацьке ставлення було до Михайлу Прохорову, коли він очолював Союз біатлоністів Росії. Але і я все ж, Швед Володимир, а ні хто-то. Йому навіть спасибі не сказали, ще й насварили після Олімпіаду. Найкорисніше, що може зробити президент союзу (Володимир Швед. — Forbes Life) сьогодні, — збільшити фінансування насамперед дитячого спорту. Важливо збіль лічівает кількість дитячих спортшкіл і не гробити дітей, не намагатися витягти з них максимум до 16 років. У радянській системі нас в 14 років дуже сильно завантажували, ми були таким витратним матеріалом, працювали на знос — у мене навіть серце в один момент не витримало. Мені здається, до 16 років потрібно закладати силу і техніку, а після вже збільшувати функціональні навантаження. Коли людина росте, йому і так важко — все системи організму змінюються. Нехай більше дітей займається — навіть якщо не стануть чемпіонами, будуть здоровими людьми.

«Біатлонний стадіон, який ми побудували в Ульяновську з колом 2,5 км і стоячими трибунами, коштував близько 70 млн рублів. У Рязані — зіставні гроші. Якщо такі стадіони на державні гроші будуть будувати, то це обійдеться в 300-500 млн »

Влітку катаюся на ролерів. Наприклад, на «Планерній» зробили дуже складний коло. Вгору-вниз, вгору-вниз — перепад 148 м на колі 2,5 км. Це навіть для мужі- ков досить багато. Рівне місце тільки на стадіоні. Вимотує дуже.

Найскладніша траса, на якій я бігав, — в фінському Контіолахті, де проводяться етапи Кубка світу з біатлону. Для ветеранських змагань там трохи змінюють маршрут: замість знаменитої крутий «стіни» доводиться долати більш пологий, але довгий підйом. Але і після нього більшість спортсменів нашого віку сильно втомлюються. Навіть ті, хто раніше виступав на дуже високому рівні. В цьому році теж брав участь там у ветеранському чемпіонаті світу. Наша команда виграла естафету.

Я вже розумію, що мені не бути олімпійським чемпіоном, тому постійної мети виграти у мене немає. Головне — добре для себе пробігти, показати пристойний час або просто не дуже сильно програти того, хто об’єктивно сильніше.

Володимир Швед. Про сім’ю

Зараз у дітей цікавий період: старший син — студент, середнього відправляємо на літо в Англію вивчати мову, дочки активно займаються спортивними танцями, і коли я ходжу до них на тренування, то з великою повагою дивлюся на те, що вони витворяють. Так що навіть в їх графіку знайти вільний час для спільних подорожей непросто. Хоча старші діти вже стають самостійними і з ними важко кудись вибратися, молодші із задоволенням приєднуються до нас. Але ось на Камчатку їздили все, крім наймолодшої доньки, тому що їй ще немає семи років. Діти були в захваті.

Післямова

Головний спорт в моєму житті зараз — це сон. Відновлення. Намагаюся спати 7-8 годин, але не завжди виходить. Якщо за робочий тиждень не вистачає сну, висипаюся у вихідні. У будь-якому спорті є дві частини: навантаження і вос- становлення. І це не тільки сон, а й правильне харчування. М’ясо є днем, а не ввечері. Чи не об’їдатися. Обов’язково масаж, лазня раз на тиждень та інше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: